Vælg en side

B.93 præsenterer: Festdag mod Bk. Frem lørdag 24. september kl. 13.00

I tråd med vort tidligere festarrangement under Avarta kampen i foråret, afholder vi endnu en Festdag, denne gang i forbindelse med den meget spændende hjemmekamp mod Bk. Frem lørdag 24. september kl. 13.00.

Sjoebeck_Logo_Transparent_150pxVi forstår, at Bk. Frem vil forsøge at komme med 5-600 tilskuere fra deres side. Derfor er det naturligvis vigtigt, at vi viser vor egen support og styrke på hjemmebanen på Østerbro Stadion. Vi vil gerne samle så mange B.93’ere som muligt.

Sæt kryds i kalenderen og kom og støt vore drenge til denne vigtige kamp, hvor det meget vel kan være mellem disse to hold, at den sidste oprykningsplads til slutspillet skal findes.

Freestyle fodbold før kampen og konkurrencer i pausen

Udover at B.93 Fanklub møder talstærkt op, kommer de med sjove konkurrencer i pausen, hvor også tilskuere kan deltage, og samtidig kan du glæde dig til et underholdende Freestyle Fodbold show inden kampen. Bk. Frems maskot Fremson – der i lighed med B.93’s maskot Dirch er en elefant – vil være på banen sammen med Dirch, når vi holder straffesparks konkurrence mellem de to fanklubber. Så kom i god tid.

Noerrebro_Bryghus_LogoVi har også inviteret et par eksterne food trucks til at komme at servere god mad til fornuftige priser, men ellers har du selvfølgelig altid mulighed for at købe vore gode stadionpølser.

Nørrebro Bryghus kommer med iskolde øl og drikke. Sjøbeck stiller serverings halvø op, så vi kan undgå ventetider ved udskænkningen.

Fanklubbens tilskuerafsnit var fyldt godt op til festaftenen mod Avarta i foråret. Foto: Christian Midtgaard.

Lotteri for klubbens medlemmer

Sidst men ikke mindst, afholder vi inden og under selve kampen, et nyt fantastisk lotteri for klubbens medlemmer, med en masse flotte præmier, gavekort, weekend ophold og meget andet. Disse bliver solgt af klubbens egne ungdomshold, og vil blandt andet gå til at støtte nogle af holdenes egne initiativer.

Vi glæder os til at se dig.