Vælg en side

2. division (mænd)

2. division (Grundspil) og Sydbank Pokalen – efterår 2022 og forår 2023


Code of Conduct

Bemærk venligst Code of Conduct reglerne for kampe afviklet på Østerbro Stadion. Hensyn til hygiejne gør også, at det ikke længere er muligt at bruge kontanter til kampene, men du kan bruge betalingskort og MobilePay.

Køb af billetter og sæsonkort

Køb sæsonkort og billletter med fordel bookes på forhånd via boldbillet.dk, men kan også købes ved indgangen. Kom gerne i god tid inden kampstart.

Få et sæsonkort og den nye fan- og klubtrøje for 2022/23 sæsonen

Priser og yderligere information er på vej, webred.

Husk også du kommer gratis ind som ungdomsmedlem og bemærk fordelene ved at blive medlem af ungdomsfanklubben “De Unge Engle”.

Kampkalender på mobilen

Download Valdemar Jensens kalender til din smartphone eller computer. Så er du altid opdateret. (Tryk på linket fra mobilen og følg anvisningerne på skærmen for at acceptere kalenderen bliver installeret, webred.)

Følg stillingen. Se også kampreferater, kampbilleder og B.93 TV.

Lørdag 6. august 2022 kl. 13.00     Efterår 2022
Skive IK – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Hancock Arena, Engvej 19, 7800 Skive.
Fredag 12. august 2022 kl. 19.00     Efterår 2022
B.93 – FC Roskilde Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Fredag 19. august 2022 kl. 19.00     Efterår 2022
HIK – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Gentofte Sportspark, Ved Stadion 16 F, 2820 Gentofte.
Lørdag 27. august 2022 kl. 15.00     Efterår 2022
B.93 – Kolding Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Lørdag 3. september 2022 kl.15.00     Efterår 2022
B.93 – Jammerbugt Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Søndag 11. september 2022 kl. 14.00     Efterår 2022
Thisted FC – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Sparekassen Thy Arena, Lerpyttervej 37, 7700 Thisted.
Lørdag 17. september 2022 kl. 15.00     Efterår 2022
B.93 – Aarhus Fremad Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Søndag 25. september 2022 kl. 13.00     Efterår 2022
AB – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Gladsaxe Stadion, Gladsaxevej 200, 2860 Søborg.
Lørdag 1. oktober 2022 kl. 15.00     Efterår 2022
B.93 – Brabrand IF Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Lørdag 8. oktober 2022 kl. 14.00     Efterår 2022
Bk. Frem – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Valby Idrætspark, Julius Andersens Vej 1, 2450 København SV.
Lørdag 15. oktober 2022 kl. 15.00     Efterår 2022
B.93 – Esbjerg fB Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Lørdag 22. oktober 2022 kl.14.00     Efterår 2022
Aarhus Fremad – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Riisvangen Stadion, Bethesdavej 37A, 8200 Aarhus.
Fredag 28. oktober 2022 kl. 19.00     Efterår 2022
B.93 – Bk. Frem Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Søndag 6. november 2022 kl. 15.00     Efterår 2022
Esbjerg fB – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Blue Water Arena, Gl. Vardevej 82, 6700 Esbjerg.
Lørdag 12. november 2022 kl. 15.00     Efterår 2022
B.93 – Skive Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Lørdag 19. november 2022 kl. 14.00     xxx 20xx
Brabrand IF – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Brabrand IF’s Idrætsanlæg, Engdalsvej 86-88, 8220 Brabrand.
Lørdag 11. marts 2023 kl. 15.00     Forår 2023
B.93 – Thisted FC Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Fredag 17. marts 2023 kl. 19.00     Forår 2023
FC Roskilde – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Roskilde Idrætspark, Rådmandshaven 10, 4000 Roskilde.
Fredag 24. marts 2023 kl. 19.00     Forår 2023
B.93 – AB Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.
Lørdag 1. april 2023 kl. 15.00     Forår 2023
Jammerbugt – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Sparekassen Danmark Arena, Bredgade 140, 9490 Pandrup.
Skærtorsdag 6. april 2023 kl. 14.00     Forår 2023
Kolding – B.93  Ude XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Autocentralen Park, Marcus Alle 30, 6000 Kolding.
2. påskedag 10. april 2023 kl. 15.00     Forår 2023
B.93 – HIK Hj. XX 2. division (Grundspil)
Spillested: Østerbro Stadion, Gunnar Nu Hansens Plads 7, 2100 København Ø.

Bliv medlem af B.93

Bliv medlem af Fodboldafdelingen

Seneste nyheder